Poradnik

Zjedz zapasy żywnościowe

KROK 1

Zaplanuj posiłki tak, by wykorzystać jak najwięcej zapasów żywnościowych z szafek, lodówki i zamrażalnika. Nie ma sensu wozić kilku kilogramów mąki czy cukru.

Zorganizuj kartony, taśmę i etykiety lub zadzwoń do nas!

KROK 2

Możesz sam zorganizować kartony np. ze sklepu.<br /> Pamiętaj jednak by prosić o te, które są mocniejsze i mają uchwyty.<br /> Decydując się na naszą firmę masz 3 opcje:<br /> 1. Kupujesz kartony a te, których nie wykorzystasz zwracasz bez opłat. Cena za karton - 4 PLN.<br /> 2. Wypożyczasz od nas pudełka plastikowe – koszt wypożyczenia pudełka plastikowego na 7 dni – 1 PLN.<br /> 3. Wybierasz przeprowadzkę PREMIUM i my organizujemy wszystko dla Ciebie włącznie z opakowaniami i etykietami.

Kup worki (najlepiej próżniowe) na pościel

KROK 3

Znacznie ograniczysz miejsce i dobrze zabezpieczysz pościel przed kurzem i brudem.

Ustal plan pakowania i zacznij pakować wcześniej

KROK 4

Warto nie odkładać pakowania na ostatnią chwilę. Wbrew pozorom rzeczy może okazać się całkiem sporo. Zacznij już pakować tydzień lub dwa wcześniej rzeczy, bez których możesz się obejść na czas przeprowadzki. Najlepiej zacząć od rzeczy najmniej potrzebnych w codziennym użytkowaniu np. książek, dokumentów, zapasowej pościeli, rzadko używanych sprzętów kuchennych czy zastawy stołowej.

Pakowanie

KROK 5

Wszystko co się da, warto zapakować w kartony. Są wygodne zarówno do układania jak i transportu. Pakuj z umiarem. Zbyt ciężki karton może się rozerwać. Sprzęt elektroniczny oraz szkło dodatkowo zabezpiecz np. folią bąbelkową lub kocem i dodatkowo oznacz UWAGA SZKŁO. Do odseparowania od siebie talerzyków czy szklanek zamiast gazet-śmieci użyj ręczników papierowych, które po wypakowaniu odkładamy, a później normalnie zużywamy.</p> <p>Sprzęt AGD np. lodówka lub zamrażarka musi być rozmrożony. Najlepiej wyjąć elementy ruchome: półki, kratki, szuflady. Sprzęt można dodatkowo zabezpieczyć folią. Kwiaty spakuj w kartony z otworami tak, aby miały czym oddychać. Duże meble należy trzeba dokładnie zabezpieczyć: zamknąć, zabezpieczyć lub wyjąć szuflady, usunąć wszystkie elementy ruchome, np. półki. Jeśli posiadasz niestandardowe meble, np. fortepian poinformuj o tym firmę przeprowadzkową.

Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy

KROK 6

Nie warto zabierać ze sobą rzeczy, z których nie korzystamy. Rzeczy, których nie zabierzesz możesz rozdać rodzinie, ośrodkom pomocy albo sprzedać. Nasza firma utylizuje we właściwych punktach zużyte i zbędne sprzęty AGD czy meble.

Posprzątaj lub zamów u nas sprzątanie

KROK 7

Zarówno mieszkanie, z którego się wyprowadzamy jak i do którego się wprowadzamy warto posprzątać. Pamiętaj, że lokatorzy często zostawiają mieszkania posprzątane „z wierzchu” i zanim się rozpakujesz może się okazać, że mieszkanie wymaga gruntownego sprzątania we wszystkich zakamarkach.